Hirdetés

HTML

Hirdetés

Állandó oldalak

Facebook oldaldoboz

Írásaim

Címkefelhő

Futótűz

A fizika, az objektív valóság megismerését célozza meg. Az én véleményem szerint pedig, az abszolút létezés valósága, objektív és szubjektív egy időben. Így én, a megismert objektív valóság hibáira irányítom a figyelmet, és a szubjektív valóság létjogosultságára.

Friss topikok

  • gigabursch: "Így a tudományos szakembereknek, éppúgy hinniük kell a méréseik eredményeiben, azok informatív ér... (2023.01.08. 11:26) Tudomány vagy Isten.
  • TanBá: Mára már van Tudományos Isten. A Tudományos Isten bizonyítás zanzásítva, avagy IGe istenérve 1... (2022.11.19. 13:06) Tudományos Isten.
  • Zsofazsofa: youtu.be/iDEppXwWHag (2022.10.22. 19:17) Istenként élni.
  • Zsofazsofa: youtu.be/PqN7LV2VvYs (2022.10.22. 19:14) Isten éltessen.
  • gigabursch: "Mert, ha egy gyurmából készült golyó gömb alakját megváltoztatjuk és kockát formálunk belőle, akk... (2022.01.27. 07:43) Pi változó értékei.

(KFG - Korlátolt felelősségű gondolataim.)

2022.01.22. 22:27 futotuz

Gömbháromszög 2.

Címkék: gömbháromszög 2

Gömbháromszög 2.

Nagyon szépen hangzik, jópofa dolognak is látszik, csak teljesen logikátlan. Mert az én véleményem szerint, ahogy értelmeztem a matematikai meghatározásokat, a gömb háromdimenziós módon kiterjedt anyagi test. Míg a háromszög, egy kétdimenziós síkidom. Így az én véleményem szerint, semmiféle matematikai logika segítségével sem lehet értelmesen párosítani, a háromdimenziós testeket, a síkidomokat képviselő kétdimenziós háromszögekkel.  Régebben már írtam erről a problémáról, kicsit más értelmezéssel.

Mert a gömbháromszög kifejezés tulajdonképpen, egy összetett szó. Ahol a gömb fogalmát és a háromszög fogalmát kapcsolták össze, egy közösen értelmezhető sajátságos fogalomba. Ilyen értelemben véve pedig, a kétdimenziós és háromdimenziós rendszerek logikái keverednek össze egymással. Kibújva az alapvető matematikai meghatározások szigorú logikai előfeltételei alól.

Az elnevezés szerintem onnan eredhet, hogy a gömböt is sík lapon szokták ábrázolni, meg a háromszögeket is. Ilyen módon, ha a papírlapra rajzolt gömb ábráját, egymásra merőleges főkörök vonalaival felosztjuk, akkor tulajdonképpen, nyolc darab egymással határos derékszögű gömbháromszöget kapunk. Ha a lerajzolt gömbünket a Földünk képviseli, akkor az északi féltekén is lesz négy ilyen gömbháromszögünk, és a déli féltekén is. Amely háromszögeknek, minden lehetséges csúcsa derékszögű.

Mivel ezeket a gömbháromszögeket, a sinus és cosinus adatokkal határozzák meg, ezért azok, nyilván elhajolnak a síkidom kétdimenziós T-területi szerkezetétől. Mégpedig, éppen a harmadik dimenziós A-felületi kiterjedését véve igénybe. Amire a háromszög, mint síkidom, teljesen képtelen. Így a gömbnek, ezt a felületi szinten jellemezhető részét háromszögnek nevezni, matematikai értelemben véve, kicsit erős dolog.

Olyan dolog ez, mint a napsugár kifejezés, vagy például, a tömegvonzás fogalma. A napsugár kifejezéshez, a nap és a sugár kifejezéseket használják. De tudva azt, hogy a fény, hullámokban terjed még akkor is, ha a longitudinális szerkezetű mágneses hullámokban, sugárirányú a terjedési iránya.  Így a napsugár kifejezés, legfeljebb a női nevek között vagy az óvodás gyermekek rajzaiban helytálló. A tudományban semmiféleképpen sem.

Míg a tömegvonzás fogalmához, a tömeg és a vonzás fogalmait kapcsolták össze. Ahol a tömeg fogalma, az anyagi testek erőhatásokkal szemben tanúsított tehetetlen állapotára utal. Míg a vonzás fogalma, éppen egy erővel rendelkező aktív folyamatra utal. Így a tömegvonzás fogalma, passzív-aktivitást jelent. Ami persze, ilyen módon értelmezve, egy fizikai szinten abszurd fogalmat jelent. De, ha ennek ellenére, mégis használják a tömegvonzás fogalmát, akkor a gravitációról szóló matematikai képletekben, erővel ruházzák fel az anyagi testek tehetetlen tulajdonságát kifejezni képes tömegeit. Ami ilyen módon, a fizika alapjait zavarja össze.

De, ugyanezt teszi a gömbháromszög fogalma is a matematikában. Ahol a látszólagos nyelvtani összhang miatt, a matematika dimenzionális alapjait sértik meg. Én belátom azt, hogy a gömbháromszöget meghatározni képes matematikai összefüggésekkel tudják kiszámolni a repülők tervezett útjának a hosszát és így, a szükséges üzemanyagigényeket. De ez a bevett módon megszokott gyakorlat, még nem biztosít jogalapot arra, hogy a matematika alapjait összekuszáljuk egy olyan kényszerű kifejezéssel, ami teljesen logikátlan.

Megmondom őszintén, hogy még egyáltalán nem gondolkoztam azon, hogy a gömbháromszög hibás fogalma helyett, milyen fogalmat lehetne használni ahhoz, hogy az ne sértse meg a matematika alapjait. Mert a gömbháromszög fogalma, éppen a matematika hibájából vált népszerűvé, gyakorlatilag használható repülési rutinná. De, nem is az a problémám tulajdonképpen, hogy a repülés paramétereit a szerint számolják ki, hanem az, hogy a matematikakönyvekben is konkrét, meghatározott fogalomként szerepel. Miközben, ellenkezik a matematika logikai szintű alapjaival.

Matécz Zoltán

matecz.zoltan@gmail.com

2022.01.22.

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://futotuz.blog.hu/api/trackback/id/tr5616821660

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

gigabursch 2022.01.23. 09:05:50

Teljesen nem hülyeség a dolog és sokmindenre is lehetne használni.
Egy gombot egy háromszög által alkotott hurok és a hurokkal egy síkon futó felületi ívekkel egyértelműen le lehet írni.
Ha

gigabursch 2022.01.23. 09:07:20

@gigabursch:
Ha viszont csak az ívek vannak még, adódik a kérdés, hogy ez háromszögben rakva meghatározhat-e egy gömböt?
süti beállítások módosítása