Energiaáramlás II.
A fizika tudománya szerint az energia, az anyagi testek munkavégző képességét jelenti. Így az energiát, olyan munkavégző képességként lehet meghatározni az anyagi világunkban, amellyel egy anyagi test, változást képes előidézni más anyagi testeken. Ez négyféle alapvető fizikai kölcsönhatás által történhet. A gravitációs, az elektromágneses, a gyenge és az erős kölcsönhatások révén. De az energia, nem jöhet létre újonnan és nem is semmisülhet meg a fizikai kölcsönhatások során. Ami azt jelenti, hogy egy izolált jellegű zárt rendszer energiája, mindig állandó marad. Mivel az energia által végzett fizikai munka során hő is fejlődik, ezért az alapvető energiafolyamatok, a termodinamika tudományának a hatálya alá tartoznak. Aminek a második főtétele határozza meg azt a hatékonysági korlátot, amivel az energia eleve közlődhet két anyagi test között. Így valamennyi energia, mégis mindig elvész hőveszteség formájában. De, mint hő, mégsem veszett el, csupán nem hasznosult számunkra megfelelő módon a munkavégzés során. A környezetet fűtötte.
Csakhogy, amíg egy anyagi test, közvetlen felületi érintkezésen alapuló fizikai munkát végez egy másik anyagi testen, addig egyáltalán nem beszélhetünk a közöttük megvalósuló energia valós áramlásáról. Az energia áramlása során ugyanis, az anyagi testek közvetett módon hasznosulnak az energia áldásaiban. Induktív módon. Térfogati jellegű kölcsönhatás formájában. Éppen ellentétben azzal a fizikai munkával, amit két anyagi test végezhet egymáson, az esetleges közvetlen felületi érintkezésen alapuló kölcsönhatásuk által. Amivel Newton határozta meg a fizikai erőt, mint objektív munkavégző képességet. A W=F*s képletével.
A csillagászat tudománya pedig, azt állítja, hogy az Univerzumban az elektromos anyagi minőségek, amit az energia állandó hatása alatt álló égitestek jelentenek, csak 5%-ot tesznek ki mindössze. Amit a világmindenség jelent. Az összes többi teret, valamilyen sötétnek nevezett „anyagféle” és energia tölti ki. Vagyis, az égitestek által biztosított világmindenséget az Univerzumban, a „sötét” energia alakította ki fúziós hatásra és működteti induktív módon. Tehát, az energiát az elektromos anyagon kívüli tényezőnek tekintik. Ami az anyagi minőségek felé áramlik. Ami állandó jellegű, szubjektív munkát végez az elektromos anyagi minőségeken. Így a kozmikus szintű mágneses hullámok közvetítik azokat a kozmológiai állandókat, amelyek tökéletes precizitással, finoman hangolt módon határozzák meg, az objektív elektromos anyagi rendszerek strukturális felépítéseinek a rezgéseit. Ezzel a fizika tudománya is egyetért.
A bolygó és csillagközi teret az űr képviseli. Ahol számottevő anyagi minőség nincsen. Ezért, elektromos anyagi vonzata sem lehet. Így óriási mértékű vákuum jellemzi. De az űr, mégis teljesen telített. Mégpedig, az Univerzum oszthatatlan alaptömegei töltik ki. Egy egységesnek mondható mátrix jellegű mágneses alapközeget alkotva. Ebben a mágneses alaphalmazban, az oszthatatlan alaptömegek relatív módon egymáson támaszkodva, folyamatosan keresik a nyugalmi helyzetüket. Ezért állandóan csak rezegnek. Egymást félre tolni vagy félre lökni önerőből képtelenek. Így a kényszerű együttes rezgéseik miatt, longitudinális felépítésű és kozmikus szintű mágneses hullámok kialakítására kényszerülnek. Amelyek éppen úgy működnek, mint Newton soros ingája.
A sok kozmikus szintű mágneses hullám, az egyirányú mágneses torlónyomásuknak köszönhetően, mágneses erőtérré alakította az űrt. Gyakorlatilag kvantumtérré. Amelyben a kozmikus szintű mágneses torlónyomások, mint egyenletes kozmikus háttérsugárzás, minden égitestre egyforma intenzitással fejti ki a gravitatív jellegű nyomó hatását. Az égitestek fúzió által kialakult tömegértékük arányában. Viszont, ezek a kozmikus szintű mágneses hullámok, induktív hatást is gyakorolnak az elektromos anyagi szintű égitestekre. Az ő elektromos erőtereiken keresztül. Így a kozmikus szintű mágneses hullámokban állandósult rezgési szintű erőhatás közvetítési módot, az energia áramlásaként tisztelhetjük. Ezért a kozmikus szintű mágneses hullámokban, az oszthatatlan alaptömegek csupán rezegnek és úgy közvetítik egyenes irányban az energia hatását. Ami ennél fogva a valós, a tényleges áramlás hiányában, csak szubjektív hatásáramlást valósít meg.
Ezért az energia hatása, szubjektív áramlásnak minősül. Ami nem jár a mágneses hullámot kialakító oszthatatlan alaptömegek haladó mozgásával. Ezért az energia áramlási sebessége is szintén szubjektív tényező. Amit a fény terjedési sebességével azonosított be a tudomány. De, az űrben, azaz a mágneses alaphalmazban, nem alakulhat ki anyagi minőségekre jellemző elektromos fényhatás. Ezért az elektromos anyagi minőségektől mentes űr, nyilván sötét marad. A fény ugyanis, „elektromágneses” hullámként van nyilvántartva. Vagyis, olyan jól látható elektromos jellegű anyagi hullámként, amit a számunkra teljesen láthatatlan mágneses hullámhatás tart működésben. Így a fény látható hatása kimondottan, csak elektromos anyagi jelenségnek minősül.
Az elektromos anyagi minőségek tehát, nem rendelkeznek energiával. Csupán a mágneses alapú energia hatása alatt állnak. Kivétel nélkül. Ezért, legfeljebb annyi energiahatás hasznosítható a kölcsönhatásuk során, amennyi az ő rezgési szintű strukturális létezésüket, mágneses alapú induktív alaphatásként fenntarja. Ezért, az elektromos tulajdonságú anyagi világunkban, a mágneses alapú energia nem vész el. Mert a mágneses hatások, az atomos felépítésű elektromos anyagi minőségek számára, tökéletes áthatoló képességgel bírnak. Ami azt jelenti, hogy az atomok belül nem üresek. Hanem a számunkra láthatatlan mágneses alaphalmaz oszthatatlan alaptömegei töltik ki őket teljesen. Éppen úgy, ahogyan az űrt alkotják. Az összetett szerkezetű anyagi valóság tehát, a mágneses alaphalmazban nyilvánult meg. Így az objektív valóság, számunkra éppúgy elektromos, mint ahogyan mágneses.
Csak így valósulhat meg az indukció folyamata. Amikor a mágneses erőtér, hatást gyakorol az atomok elektronjainak az elektrosztatikus erőtereire. Ahol az atommagok körül keringő elektronok közvetlen környezetében, a lineáris felépítésű mágneses alaphalmaz oszthatatlan alaptömegei, centrális jellegű elektrosztatikus erőterekké módosulnak. Ilyen módon, térfogati jellegű közvetett kölcsönhatásba lép a mágneses erőtér az anyagi minőségekkel. Mert, nem közvetlenül az elektronok mozgását befolyásolja a mágneses hullámokban áramló energia, hanem azok elektrosztatikus erőtereire fejti ki a közvetlen induktív hatását. Közvetett módon hatást gyakorolva ez által, az elektronokra. Ennek az induktív hatásközvetítési módnak a hatásfoka 100%. Vagyis, egyáltalán nincsen vesztesége. Mert, ugyanabban a mágneses alaphalmazban valósul meg a kétféle felépítésű erőtér között.
Maga a mágneses alaphalmaz, teljesen zárt rendszernek minősül az Univerzumon belül. A benne megnyilvánult elektromos anyagi részhalmazok, mint égitestek, nyílt rendszereknek minősülnek, mágneses szempontból véve. Miközben az elektromos anyagi világmindenséget alkotják az Univerzum mágneses alaphalmazán belül. Ezért az energia megmaradási törvénye, kizárólag a mindent kitölteni képes mágneses alaphalmazra vonatkozik. Miközben az elektromos anyagi minőségek munkavégzésen alapuló kölcsönhatásait vizsgáló termodinamika számára, energiaveszteségek lépnek fel a felesleges hőhatások miatt. De a felesleges hőhatások sem haladják meg a mágneses erőtér kozmikus szintű kereteit. Így a mágneses alaphalmazban az energia mindig állandó marad akkor is, ha az elektromos anyagi világ objektív valóságában, veszteségeket mérünk is.
Az a tény pedig, hogy a mágneses erőtérben az energia állandó akkor is, ha az elektromos anyagi minőségeket induktív módon működteti arra utal, hogy a kozmikus szintű energia nyugodtan „megcsapolható”. Csak olyan elektromos tulajdonságú anyagi minőséget kell találni, amelyikből az energia állandó induktív hatásával párhuzamosan, folyamatos fizikai erőhatás nyerhető. Ez az anyag pedig, nem más, mint az állandó mágnes. Mivel az állandó mágnesek, aktív vonzó és taszító hatásokat képesek produkálni folyamatos jelleggel, másik állandó mágnesekkel szemben. Míg a vas alapú fémekre, csupán vonzó hatással reagálnak.
Míg az elektromos anyagi részhalmazok általában, passzívak maradnak az energia strukturális szerkezetet biztosítani képes induktív hatásával szemben, addig az állandó mágnesek anyagi kristályszerkezete olyan felépítésű, hogy folytonos jellegű fizikai erőhatást biztosít a mágnesek számára. Vonzó és taszító jellegű hatásokat. Így a mágneses vonzó és taszító hatások, tulajdonképpen a kozmikus szintű mágneses energia egy részét konvertálják át, alakítják át, fizikai szinten hasznosítható folyamatos erőhatásokká. Így, ahogy egy mágneszár aktívan használható a bútorajtókban, vagy egy mágneses érzékelő a biztonsági rendszerekben, úgy az állandó mágnesek ideális módon való elhelyezésével, „mágnesmotor” is építhető. Csupán az állandó vonzó és taszító hatásuk ideális helyzetének a behangolásával.
Ilyen mágnesmotor, közvetlenül a kozmikus szintű mágneses hullámok kiapadhatatlan energiájából nyerheti a forgásához szükséges vonzó és taszító erőhatásokat. Így a folyamatos működéséhez, nincsen szükség általunk biztosított külső energiahordozóra. Így a mágnesmotor, már valóban objektív munkavégzésre alkalmas. Generátorok meghajtásával például, bármilyen elektromos anyagi rendszer működtetésére alkalmas módon. Családi házak, autók, erőgépek, repülők vagy bármilyen más elektromos igényű rendszer működését téve folyamatosan lehetővé. Kiváltva ez által, mindennemű fosszilisként használt energiahordozókat. Teljesen csendessé és égéstermék mentessé téve a világunkat. Mert így a Földünk, újra teljesen zöld lehet.
Egyetlen akadálya lehet csak a dolognak, a fosszilis jellegű energiahordozó anyagok termelőinek a társadalmi szintű ellenállása. Amelyekkel most is szennyezik a légterünket. Mert az ő gazdasági érdekük, ellenkezik a zöldnek nevezett folyamatokkal. Holott, éppen nekik kellene felvilágosult módon időben struktúrát váltaniuk azzal, hogy a mágnesmotoros generátorokat előállíthassák és megfelelő áron forgalmazzák. Valamint azok időszakos szervízhálózati karbantartási lehetőségeit kidolgozzák. Mert, ahogy a humán fejlődés nem állt meg a gőzgépnél, úgy a mágnesmotoros meghajtás is eléri majd a civilizált világunkat.
Mert az energia, nem az anyagi minőségek munkavégző képességét jelenti az Univerzumban. Az fosszilis energiahordozók működtetésével. Mivel közben nem beszélhetünk az energia áramlásáról. Hiszen az elektromos anyagi minőségek, csak a mágneses energia induktív hatása alatt állnak folyamatos jelleggel. Akkor is, ha a mi emberi, anyagi jellegű, biológiai szintű testünkről van szó. Aminek a DNS alapú strukturális bioelektromos szerkezeteit, a mágneses erőtér határozza meg. Mert mi magunk is a mágneses erőtérben élünk, és a testünk atomjait is a mágneses erőtér tölti ki maradéktalanul. Mert az atomjainkon belül, éppen ugyanolyan űr van, mint a légterünkön kívül. Számunkra teljesen láthatatlan mágneses erőtér. Amit az Univerzum oszthatatlan alaptömegei építenek fel teljes mértékben. Amelyben az energia, áramolni képes, a kozmikus szintű mágneses hullámok frekvenciáinak a közvetítése által.
Ha pedig, az energia, mégis az elektromos anyagi minőségek saját munkavégző képessége lehetne csupán, akkor az annihiláció anyagi minőséget megszüntetni képes folyamatával, a hozzá tartozó energia is elveszne végleg. De nem így történik a dolog. Hanem az annihiláció jelenségével az összetett szerkezetű anyag létezése megszűnik ugyan, de újra oszthatatlan alaptömegekké esik szét és a mágneses alaphalmazba sugárzódik. Ahol megszelídülve, felveszik a mágneses erőtérben uralkodó rezgési szintű alapfeltételeket. A mágneses energia további áramlási lehetőségét biztosítva. Ezért, ahogy az energia, úgy a tömeg sem vész el. Csupán az összetett szerkezetű elektromosként megnyilvánult anyagi részhalmazok, újra oszthatatlan alaptömegekké esnek szét. Így a tömegmegmaradás lehetősége nélkül, az energia megmaradási törvénye is értelmetlen dolog lenne számomra.
Mert az Univerzum mágneses erőterét képviselő űrben a vákuum, éppen abból adódik, hogy az űrt felépítő oszthatatlan alaptömegekből fúziós hatásra, összetett szerkezetű elektromos anyagi minőségek alakultak ki. Amelyek így, kissé elkülönültek a mágneses erőtértől. Mint abban megnyilvánult égitestek. Ami az elektromossá vált jellege miatt, „hiányzik” a mágneses erőtérből. Ezért a kozmikus szintű vákuum mértéke, tökéletesen arányos azzal az 5% anyagi minőséggel, amit a megnyilvánult égitestek képviselnek az Univerzumban. Bele értve a mi Földünket is.
Ha tehát, az energia valóban az anyagi minőségű testek munkavégző képessége, akkor nincsen szükség az energia szubjektív áramlására. Mert az anyagi testek, a közvetlen felületi kölcsönhatásaik során végzik el a tőlük várható fizikai munkát. De az elektromos anyagi minőségek, csak az állandóan feléjük áramló mágneses energia hatása alatt állnak. Ami közvetett módon biztosítja az ő strukturális szerkezeteik stabilitását. Mégpedig úgy, hogy a mágneses erőtér, folyamatosan induktív hatást gyakorol, az összetett szerkezetű anyagi minőségek elektromos erőtereire.
Matécz Zoltán
2025.03.17.